Ana Sayfa Ana Sayfa

     Kurumsal           Ürünler           Kalite           Referanslar           İnsan Kaynakları           İletişim     
Kurumsal

Hakkımızda

44 yıllık bir geçmişe sahip olan işletmemiz, Turan Plastik adı altında 1967 Yılında Turan AYDIN tarafından kurulmuş ve plastik şişe üretimine başlamıştır.

1997 yılında PLASTKOM adını alan firmamız, PET makinesini Türkiye’ye ilk kez getirerek deterjan ve kozmetik sektörü için PET hammaddesi ile şişe üreten ilk firma olmuştur. 2000 yılına dek bu konuda Türkiye’nin tek firması olma özelliğine sahiptir. Günümüze kadar, sürekli olarak yüksek kapasiteli makineler ile makine parkını genişleterek gelen PLASTKOM, özellikle PET ambalaj alanı başta olmak üzere PE, PVC ve PP ambalajlarında da Türkiye de sektörünün en önde gelen firmalarından biri olma özelliğini korumaktadır.

2010 yılında İstanbul Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesine taşınan PLASTKOM A.Ş., hali hazırda deterjan ve kozmetik PET şişe üretiminde Türkiye’deki en yüksek kapasiteye sahip kuruluş olma unvanını da elinde bulundurmaktadır.

Çalışma alanı, şişe, bidon, kavanoz ve kapak üretimidir. PET, PE, PVC ve PP hammaddelerini kullanarak 10 cc’den 10.000 cc’ye kadar ambalaj üretmektedir.

Kalitesi, geniş ürün yelpazesi ve yüksek kapasitesi ile ulusal ve uluslararası deterjan ve kozmetik üreticilerini müşterisi ve iş ortağı olarak benimsemiştir.

Ülkemizin önde gelen firmaları ile çalışmakta olan işletmemiz, yaptığı yeni model tasarımlarla, müşterilerine sadece ürün satmakla kalmayıp onların çözüm ortağı olmakta ve gerektiğinde yol göstericilik de yapmaktadır.

PLASTKOM A.Ş.  1999 yılında ISO 9002 Kalite Yönetim Sistemi alt yapısını kurmuş ve günümüze kadar devam ettirmiştir. İnsan ve çevreye olan duyarlılığının göstergesi olarak bu konularda da gerekli sistem çalışmalarını yapmış ve bunun neticesinde, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Güvenliği ve Yönetim Sistemi konusunda SGS Belgelendirme Firması tarafından belgelendirilmiştir.

PLASTKOM A.Ş, gıda ambalajı üretmek amacıyla Tarım Köy İşleri Bakanlığından gerekli izin ve belgeleri almış olup ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sisteminin kurulması ile ilgili çalışmalarına da hızla devam etmektedir.

Böylece kozmetik ve temizlik sektörleriyle birlikte gıda ve ilaç sektörlerinde de ihtiyaç duyulabilecek her türlü şişe ve ambalajı üreterek ürün gamını daha da çeşitlendirmek PLASTKOM’un hedefleri arasındadır.

Ayrıca, plastik şişe, bidon ve kavanoz tasarımlarında şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da müşterilerimizin ve son kullanıcıların hayallerini gerçekleştirecek yeni ve sürpriz ürünlerde buluşabilmek ümidiyle...


 
Kurumsal | Ürünler | Kalite | Referanslar | İnsan Kaynakları | İletişim

© 2015 Plastkom Plastik ve Kimya San. A.Ş.