background






Yarım asrı aşkın tecrübe...

about

1967 Yılında Turan AYDIN tarafından Turan Plastik adı altında kurulan ve plastik sektörünün gelişimine an be an tanıklık eden Turan Plastik 1997 yılında PLASTKOM adını almıştır.

Pet makinesini, Türkiye’de deterjan ve kozmetik sektörüne kazandıran PLASTKOM, Pet hammaddesiyle deterjan ve kozmetik ambalajı üreten ilk firma olarak sektörün öncü kuruluşu olmuştur. 

Deneyimli ekibiyle, mevcut teknolojinin sunduğu yüksek kapasiteli makine parkuruyla; Pet, Hdpe ve Pp ambalaj üretiminde sektörün yapı taşlarından biridir.

Senelik 120 milyon adet şişe üretim kapasitesiyle;

Deterjan, kozmetik, zirai ilaç ve gıda sektörlerine 10 cc’ den 10.000 cc’ ye kadar kaliteden ödün vermeyen anlayışıyla ambalaj üretmektedir.

2008 yılından itibaren bünyesinde üretilen şişelere veya müşterilerin kendi şişelerine, talepleri doğrultusunda sleeve etiket giydirme işlemi yapılmaktadır. 

Sadece ambalaj üremekle kalmayan Plastkom, tasarımla başlayan serüveni modelleme ve kalıplama hizmeti ile somutlaştırıp ürüne dönüştürerek, müşterilerin ve son kullanıcıların hayallerini gerçekleştirir.


background